חנות וירטואלית – היתרונות שבלקנות בלי לצאת מהבית

חנות וירטואלית – היתרונות שבלקנות בלי לצאת מהבית

חנות וירטואלית היא אתר אינטרנט המקיים מסחר אלקטרוני כפונקציה עיקרית או כתוספת לתכנים אחרים באתר. חנות וירטואלית מציגה מוצרים ושירותים הניתנים לרכישה, מאפשרת קבלת מידע אודות המוצרים והשירותים ואודות מחירים ותנאי תשלום, ומאפשרת הזמנה, אפשרות למשלוח, ואספקת המוצר או השירות. על מנת לגבות את התשלום מהקונים. מממשת חנות וירטואלית מנגנוני סליקה ידניים או אוטומטיים, המאפשרים את גביית התשלום דרך חברות כרטיסי האשראי באישור הלקוח.

אילו שירותים מציעה חנות וירטואלית ?

בניית אתר חנות וירטואלית היא פתרון מצוין לקניה ממוקדת הנמצאת במרחק הקלקה. רכישה ב חנות וירטואלית היא מצוינת כאשר יודעים מה רוצים לקנות,  ניתן להשוות את המוצר בין מספר חנויות בלי לקום מהכיסא, ניתן לקרוא עליו ולקבל מידע נוסף וכן המלצות מאתר החנות או מאתרים אובייקטיביים אחרים, ובסופו של דבר לרוכשו בתנאים הטובים ביותר עבורכם.

קיימים שלושה סוגי מכירות בחנויות וירטואליות ברשת :

  1. מכירה אישית, המתבצעת לכל פריט בנפרד במחיר קבוע
  2. מכירה קבוצתית, המתבצעת עבור מספר רב של פריטים ובכך מוזילה את מחירו. במכירה כזו מצטרף אדם לקבוצה קיימת או מארגן קבוצה משל עצמו, כל אחד קונה פריט אחד אולם לעיתים יש להמתין עם רכישת הפריט עד אשר תתגבש הקבוצה למספר החברים המינימלי לקיום המכירה.
  3. מכירה פומבית – המוצר מפורסם ללא מחיר, או עם מחיר מינימלי, ועולה ככל שמעלים אותו המשתתפים במכירה.

 

מה היתרונות המרכזיים בחנות וירטואלית ?

להלן היתרונות המרכזיים של אחזקת חנות וירטואלית למוצר או השירות שלכם :

  1. זמינות 24/7 – חנות וירטואלית באינטרנט פתוחה כל השבוע, כל היום, ומאפשרת ללקוחותיהם לבקר בה ולבצע רכישות בכל שעה שנוחה להם.
  2. אי תלות גיאוגרפית במקום החנות – חנות וירטואלית מאפשרת גישה ללקוחות מכל רחבי הארץ  והעולם.
  3. אין צורך באחזקה פיזית של חנות – זהו היתרון המרכזי ב חנות וירטואלית , המאפשרת גישה ללקוחות וביצוע מכירות בלי צורך בהקמת תשתית פיזית לחנות – להשכיר מקום, לשלם עבור עיצוב ואולמות תצוגה, להחזיק עובדי מכירות, לפתוח סניפים נוספים וכו’.
  4. היכולת להציע ללקוחות מוצרים נוספים המתאימים לרכישות שביצעו בעבר, לאפשר להם חוויית קניה מעשירה וחכמה.

כל היתרונות המובאים פה מאפשרים בעצם לבעלי חנות וירטואלית להציע את המוצרים והשירותים שלהם ללקוחות במחירים נמוכים יותר מאשר היו נאלצים לגבות בחנויות פיזיות, זאת על מנת לכסות הוצאות נלוות הקשורות באחזקת החנות הפיזית. זהו בהחלט מצב של win-win, בו מרוויחים גם בעל החנות שהוצאותיו קטנות, וגם הקונה הזוכה לקבל את המוצר או השירות שמעניינים אותו במחיר זול יותר, בנוחות של המחשב בביתו, בכל שעה שיבחר.

כיצד לבנות חנות וירטואלית בצורה נכונה ?

על מנת שחנותכם הוירטואלית תצליח, יש להקפיד על כמה כללים חשובים הקשורים לשיווק ברשת :

  1. מיצוב החנות בהתאמה לקהל יעד לו היא מיועדת – על מנת שלא להתפזר ביעדי המכירה, יש למקד את החנות לקהל יעד ספציפי שימצא ענין מקסימלי במוצר או השירות הנמכרים בה. יש להשקיע בפרסום ממוקד לקהל זה ולהשתמש בכלים שונים דוגמת באנרים ופרסומות באתרים שונים, בלוגים, רשתות חברתיות, ועוד.
  2. עיצוב חנות וירטואלית באופן שמתאים למסר שלה –התאימו את צבעי האתר לצבעי הלוגו או החברה שהחנות מייצגת, השתמשו בעיצוב המתאים למוצר או לשירות, והתאימו את העיצוב לקהל היעד (דוגמת ילדים, צעירים, אמהות, ועוד).
  3. אחסון חנות וירטואלית בשרתים מקצועיים במדינת היעד ללקוחות החנות על מנת לקדם את החנות במנועי חיפוש.

Leave a Reply